DEMİR FİYATLARI 
İskele Sistemleri 
2.El İskele / İkinci El İskele 
Asma iskele & Asansör iskele 
Cup-Lock / Fincanlı iskele 
H Tipi iskele 
Kamalı / Flanşlı iskele 
Kule ve Masa Tipi iskele 
Personel Yükseltici Platformlar 
Cephe Asansörleri 
Dikey & Teleskopik Platformlar 
Makaslı & Eklemli Platformlar 
Kalıp Sistemleri 
2.El Kalıp / İkinci El Kalıp 
Bahçe Duvarı Kalıpları 
Kaset Kalıp & Kanal Kalıp 
Öngermeli Kalıp Sistemleri 
Plywood Yüzeyli Kalıplar 
Prefabrik Kalıp Sistemleri 
PVC & Plastik Kalıp ve diğer 
Sac Yüzeyli Kalıplar 
Tünel Kalıp Sistemleri 
Teleskopik Dikme Teleskobik Direk 
2.El Teleskopik Dikme 
Tripod Ayak ( üç ayak ) 
İskele Aksesuarları 
Ayar Mili & Döküm Somun 
Boru Kelepçesi 
Döküm Elemanlar 
Flanş & Kurtağzı + Kama 
İnşaat Koruma Tülü / Ağı Emniyet Filesi_Perdesi 
Kalıp Aksesuarları 
Döküm Elemanlar 
H20 Ahşap Kiriş + Plywood 
Kereste 
Plastik Paspayı 
Tie-Rod + Somunu 
Yaylı Kilit / Çiroz 
Teleskopik D. Aksesuarları 
Döküm Somun & Mekanizma 
Kiralama Hizmetleri 
Kiralık iskele Sistemleri 
Kiralık Kalıp Sistemleri 
Kiralık Kule Vinç 
Kiralık Personel Yükseltici 
Kiralık Teleskopik Dikme 
FİRMA REHBERİ ( GENEL ) 
Basın, Medya ve Reklam 
Bilgisayar, Yazılım ve Teknoloji 
Dayanıklı Tüketim Malları San 
Deri Firmaları & Suni Deri 
Emlak, Gayrimenkul, Peyzaj 
Enerji Sektörü 
İnşaat Sektörü 
Kağıt ve Orman Sanayi 
Kimya ve Yan Sanayi 
Kurum ve Kuruluşlar, Eğitim 
Metal ve Yan Sanayi 
Mobilya ve Dekorasyon 
Muhtelif mal ve hizmetler 
Nakliyat Firmaları 
Otomotiv ve Yan Sanayi 
Tarım Hayvancılık ve Gıda San 
Tekstil ve Yan Sanayi 
Ticaret ve Parakende Satış 
Turizm ve Sağlık Hizmetleri 
Zemin ve Duvar Kaplamaları 
   
  Hatırla | Şifre?

 

 Haber Detayı
Demir çelik sektörüne Ortadoğu darbesi
Demir çelik sektörü Irak ve Suriye de yaşanan iç çatışmalar sebebiyle zor günler yaşarken Yemen deki son gelişmelerden sonra da ihracatta ciddi bir daralma yaşıyor. Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin, "Uluslararası alanda yaşanan gelişmeler, Türk demir çelik sektörü açısından maalesef hiç umut vaadetmiyor. Irak ve Suriye de yaşanan iç çatışmalar sebebiyle ihracatımızda yaşanan gerileme, diğer Körfez ülkelerince Yemen e yönelik başlatılan askeri operasyonla daha büyüyecek gibi görünüyor. Talep azalması ve mamul fiyatlarındaki düşüşle sektörümüzü çok zor bir yıl bekliyor." dedi.

22-24 Mart 2015 tarihlerinde Paris te düzenlenen 72. Uluslararası İnşaat Demiri İhracatçıları ve Üreticileri Birliği (IREPAS) toplantısı ve SteelOrbis Bahar Konferansı nda dünya demir çelik piyasasının bütün çevrelerinden aktörlerle biraraya gelen Şahin, Türk demir çelik sektörünün son dönem gelişmeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Petrol fiyatlarındaki düşüş sebebiyle Körfez ülkelerinin yatırımlarını bir süre askıya alacakları ve bu süreçte demir çelik ithalatlarını asgariye indireceklerini vurgulayan Şahin, "Ortadoğu da hem petrol fiyatlarındaki gerileme hem de bölgenin savaş haline girmesi, 2015 yılı için bizi umutsuzluğa sevk ediyor. İhracatımızı olumsuz etkileyen bu gelişmeler, yılın ilk çeyreğinde ihracatımızın yüzde 20 seviyesinde düşmesine yol açtı." diye konuştu.

ÇİN DE İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ GERİLEME İHRACATI TEHDİT EDİYOR

2014 yılında Çin de konut arzı fazlası sebebiyle inşaat sektörünün yavaşladığını, bu gelişmenin inşaat çeliğine olan iç talebin de gerilemesine sebep olduğunu anlatan Şahin, şöyle devam etti: "Bir yandan çelik üretimi aynı hızla devam ederken bir yandan iç talebin gerilemesi, ihraç edilmeyi bekleyen yüksek tonajda üretim fazlasına sebep oldu. 2015 yılında ihracata ayrılacak bu kısmın yaklaşık 82 milyon ton olması bekleniyor. Bizim 2014 yılı ham çelik üretimimizin 34 milyon ton, mamul ihracatımızın da 18 milyon ton olduğunu gözönünde bulundurduğumuzda bu rakamın büyüklüğünü daha iyi anlayabiliriz. Doğal olarak bu durum Çin in, bizim halihazırda ihracat gerçekleştirdiğimiz pazarlarımızda daha saldırgan bir strateji izleyerek rekabet yeteneğimizi önemli ölçüde kısıtlamasına neden olacak. Ayrıca her ne kadar vergisel önlemler alsak da bu çeliğin bir kısmının ülkemizce ithal edileceğini de öngörmek yanlış olmaz."

UKRAYNA İLE RUSYA ARASINDAKİ ÇATIŞMALARIN UCU BİZE DE DOKUNUYOR

Ukrayna da çatışmaların yaşandığı bölgede yer alan dört çelikhanenin üretimini durdurmak zorunda kaldığı bilgisini de veren Birlik Başkanı Şahin, "Ukrayna daki toplam çelikhane sayısının 17 olduğu düşünüldüğünde bu önemli bir rakam. Ülkemizin en önemli kütük tedarikçisinde yaşanan sıkıntılar, bu ürünü girdi olarak kullanan Türk çelik endüstrisi için doğal olarak maliyet artışlarına, hammadde temininde zorluklara sebep olabilecektir. Rusya ise rublenin hızla değer kaybetmesiyle potansiyel bir ihracatçı konumuna gelerek, mevcut pazarlarımızda bize nazaran rekabet avantajı yakalayacak bir pozisyon edindi." şeklinde konuştu.

UMUDUMUZ AMERİKA AMA YENİ BİR ANTİDAMPİNG SORUŞTURMASIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Ortadoğu, Çin, Ukrayna ve Rusya da yaşanan bu olumsuz tabloya karşılık ABD ekonomisinde canlanma yaşandığını kaydeden Şahin, şunları söyledi: "Bu canlanma doğal olarak inşaat sektörüne de yansımış durumda ve bu ülkeye olan inşaat çeliği ihracatımız da sevindirici bir şekilde artış gösteriyor. Ne var ki Paris te yaptığımız son temaslarda edindiğimiz bilgiye göre Amerikalı yerli üreticiler, geçen yıl ABD Ticaret Bakanlığı tarafından ülkemiz menşeli inşaat çeliğine karşı yürütülen ve önlemsiz sonuçlanan antidamping soruşturmasından tatmin olmadıkları için yeni bir başvuruda bulunacaklarmış. Geçen yıl sunduğumuz her türlü bilgi ve belgeyle ABD Ticaret Bakanlığı nı ikna etmişken maalesef Amerikalı meslektaşlarımızı bir türlü antidamping yapmadığımıza ikna edemedik.www.oguzhaniskele.com Görünüşe göre de ülkemiz menşeli ürünlere ilave vergi koyulana kadar bu mücadelelerini bırakmayacaklar. Önümüzdeki günlerde böyle bir soruşturma açılması ve önlemle sonuçlanması durumunda, elbette bu ülkeye olan ihracatımıza da yeniden olumsuz yansımalar olabilecek." dedi.

YÜZDE 2 TRT PAYI ÖNEMLİ BİR MALİYET OLUŞTURUYOR

Halil Şahin, dışarıda bütün bu olumsuz şartlar mevcutken girdi maliyetleri düşürülerek rekabet avantajı sağlanmasını istedi. Yıllardır dile getirdikleri, elektrik kullanımında TRT payı uygulamasına hala devam edildiğini hatırlatan Şahin, "Bizim en büyük girdilerimizden biri elektrik enerjisi. Bundan kaçışımız yok ve yüzde 2 lik bu pay, yıllık bazda önemli bir maliyet oluşturuyor. Sektörümüzün yine ana girdilerinden biri olan hurdanın ithalinde uygulanmakta olan çevre katkı payı, başta Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu (AKÇT) ile ülkemiz arasındaki anlaşmaya olmak üzere ülkemizin uluslararası taahhütlerine aykırılık teşkil ediyor. Bu nedenle çevre katkı payı uygulamasına da son verilmesini bekliyoruz." şeklinde konuştu. CİHAN


Tarih : 01 Nisan 2015 16:12:16

Etiketler : Demir çelik
   Bay İskele Kalıp ..
   Ser-metal Yapı El..
   Meteor Boya
   Öztem iskele kalı..
   Tosçelik Profil v..
   Alfa Döküm
   Karadeniz İskele ..
   Lego Kalıp Sac Ka..
   Oğuzhan Çelik isk..
   Highlift Makina O..
   Gg Global Pazarla..
   Dönmez İnşaat San..
   Uslu Hurdacılık V..
   Akgüller Çimento ..
   Plotterilan.net
   Tuğra Grup Kalıp ..
   Arlift Makina Pla..
   Mk İntertrans Ulu..
   Ankara Bahçelievl..
 

  ANA SAYFA   |  FİRMALAR   |   ÜRÜNLER   |  TEKNİK BİLGİ   |  REKLAM   |    İLETİŞİM

 
 

PLYWOOD   |    İNŞAAT FİRMALARI   |    DEMİR FİYATLARI    |   GOLD ÜYELİK     |    FİRMA SMS    |   FİRMA  EKLE

 
 

© 2009 İskele Kalıp Dünyası Tüm Hakları Saklıdır.

arananlar
0,03